KEY ACCOUNT - farmacii

GREEN NET SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmarirea stocurilor prezente in farmacii, a modului in care este facuta mercantizarea produselor si a modului de afisare a materialelor promotionale;
- Consultant¿ oferit¿ clientilor (clienti care cump¿r¿ sau nu), remotivarea unor clienti care au redus cifra de achizitii;
- Urm¿rirea activit¿tii concurentiale;
- Urmarirea listei de preturi;
- Consemnarea reclamatiilor si elaborarea de propuneri pentru rezolvarea lor;
- Prezentarea si acordarea de explicatii referitoare la produse / gama de produse existente sau noi oferite de firma în cadrul unor discutii cu clientii;
- Intocmirea planului saptamanal de vizite, a raportului de vizite.

CERINTE

- Experienta anterioara in pozitii similare;
- Studii superioare, cele de profil economic constituie un avantaj;
- Cunoasterea pietei de desfacere a produselor cosmetice, parafarmaceutice constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Posibilitati de training si dezvoltare profesionala intr-un mediu profesional;

Lansata cu sapte ani in urma, Green Net este specializata in import si distributie de produse cosmetice/ dermato-cosmetice, produse naturiste/ suplimenti nutritivi si parafarmaceutice ale unor game varf de lance in pietele internationale de provenienta. Green Net si-a dobandit recunoasterea locala ca si distribuitor, dar si pe plan international ca reprezentant a unor marci importante, datorita rolului sau de gestionar al relatiei producator – retailer – consumator final si datorita rezultatelor sale si a stilului sau antreprenorial.
Green Net a devenit unul dintre cei mai importanti distribuitori pentru cateva din marcile europene de succes:
- Aboca, Esi, Bottega Verde, Bios Line, Foltene, Selsun, Fresh & Clean, Programme Solaire, Sisma, Solidea, Ben Ped – Italia, Skincode – Elvetia, Lineance – Franta, Erba Vita - San Marino,