KEY ACCOUNT EXECUTIVE - TIMISOARA

WHITELAND IMPORT EXPORT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-sa vanda produsele societatii catre clientii internationali alocati (din teritoriul desemnat) cu respectarea criteriilor de performanta: vanzarea catre toti clientii, vanzarea intregii game de produse a societatii, incadrarea in termenul de plata agreat, respectarea politicii comerciale ale societatii, respectiv a conditiilor comerciale de lucru cu fiecare client in parte;
-sa asigure conditii optime de vanzare (pozitionare, vizibilitate, accesibilitate, pret de vanzare la raft, etc) pentru produsele unui nou producator din portofoliul societatii.

Conditiile materiale ale muncii:
- cultura organizationala puternica;
- mediu de lucru profesionist;
- masina de serviciu;
- abonament telefon mobil;
- programe de training pentru dezvoltare profesionala;
- pachet salarial competitiv.

CERINTE

-studii superioare;
-minim 2 ani de experienta intr-un post de agent de vanzari catre clientii internationali;
-siguranta de sine;
-capacitate de convingere, de persuasiune;
-insistenta, capacitatea de a trece usor peste refuzuri;
-bune capacitati de comunicare;
-responsabilitate, constiinciozitate.

WHITELAND IMPORT-EXPORT este una din cele mai mari companii de distributie de produse alimentare din Romania cu peste 7 500 clienti.
Suntem unici distribuitori pentru brandurile din portofoliu: Hochland, Meggle, Campina, DonGustosso.

WHITELAND este garantia calitatii produselor distribuite !!