KEY ACCOUNT EXECUTIVE

Ants Performance

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta relatiile cu Clientii existenti si se ocupa activ de largirea portofoliului de clienti ai companiei;
- Urmareste procesul de livrare optim pana la depozitul/magazinul Clientului;
- Planifica si intreprinde vizite la Client pentru analizarea nevoilor acestuia, pentru evaluarea potentialului de afaceri, pentru prezentarea ofertei si noutatilor oferite de catre companie;
- Participa activ la toate actiunile firmei de promovare (targuri/expozitii), sesiuni de training si alte actiuni speciale;
- Exploateaza la maxim orice oportunitate de crestere a vanzarilor;
- Isi insuseste cat mai profund toate informatiile legate de produse, specificatii tehnice, compatibilitati intre produse de la diversi furnizori pentru o buna promovare a acestora in activitatea de vanzari;
- Completeaza raportarea zilnica privind activitatea de vanzari;
- Detine responsabilitatea totala pentru portofoliul de Clienti, pentru vanzarile efectuate de la nivelul ofertarii optime, in functie de nevoile Clientului, pana la buna instalare la punctul de vanzare.
- Urmareste activ fiecare Client in parte si dupa incheierea contractului pentru o prelungire contractuala in cei mai amiabili termeni.

CERINTE

- studii superioare;
- abilitati comunicare, de planificare, de organizare;
- engleza nivel avansat;
- carnet de conducere categoria B;
- PC - Word, Excel, PowerPoint.

BENEFICII OFERITE

Bonusuri:
- comision din vanzari.

Ants Performance este un furnizor de servicii de resurse umane. Clientul nostru, companie franceza, de renume furnizeaza solutii complete de mercantizare. In ultimii ani a castigat un loc important printre partenerii sai de afaceri oferind cele mai noi si performante solutii pentru decorarea spatiilor de vanzare si punerea in valoare a produselor pe raft.