Key Account Coordinator

DTH Television Group SA-Boom Tv

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura distribuitorilor nationali suport pentru activitatile de vanzare
- Urmareste respectarea prevederilor din contractul de distributie
- Actioneaza in mod constant pentru indeplinirea criteriile de performanta stabilite si pregateste forta de vanzare a distribuitorilor
- Responsabil de realizarea obiectivelor de vanzare ale distribuitorilor din portofoliul alocat
- Defineste, implementeaza si urmareste atent evolutia actiunile de marketing desfasurate in reteaua de puncte de vanzare din portofoliul alocat
- Transmite informari catre POS-urile distribuitorului, verifica primirea si intelegerea lor(oferte, proceduri, materiale de training)
- Ofera feedback in ceea ce priveste tendintele pietei si actiunile competitorilor
- Furnizeaza rapoarte privind activitatea de vanzari, merchandising si pregatire personal de vanzare din POS-uri

CERINTE

- Carnet de conducere (minim de 2 ani vechime)
- Cel putin 2 ani de experienta in distributie si in vanzari indirecte
- Cunostinte foarte bune de operare PC

BENEFICII OFERITE

- Salariu la nivel de companie multinationala.
- Training si dezvoltare, mediu de lucru cu standarde calitative de management.

Companie multinationala oferind pe piata romaneasca servicii de media si televiziune la cele mai inalte standarde calitative, detinator al marcii BOOM.