KEY ACCOUNT

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectiv:
- Promovarea si vanzarea solutiilor si serviciilor oferite de companie
Sarcini / responsabilitati:
- Aplicarea strategiei de vanzare conceputa de directorul de vanzari
- Cunoasterea aprofundata a solutiilor si serviciilor oferite de companie;
- Cunoasterea concurentei si a produselor oferite de aceasta pentru a putea prezenta avantajele propriilor produse;
- Pregatirea materialelor de prezentare a companiei, a solutiilor si serviciilor oferite;
- Identificarea unei baze de clienti specifici + preluarea clientilor repartizati de Dir. Vanzari sau Dir. General;
- Crearea si mentinerea unor bune relatii cu clientii;
- Analiza si identificarea nevoilor clientului(in colaborare cu departamentul presales);
- Propunerea si sustinerea de prezentari si demonstratii pentru produsele si solutiile companiei;
- Ofertarea catre clienti a solutiilor si serviciilor oferite de companie in conformitate cu nevoile acestuia;
- Negocierea cu clientul a pretului ofertei;
- In cazul finalizarii vanzarii, urmarirea stadiului de executie, implementare a solutiei;
- Mentinerea relatiei cu clientul dupa vanzare

CERINTE

Studii:
- Studii superioare;
- Studii superioare facultate profil IT - se puncteaza;
- Cursuri de vanzari, de comunicare, cursuri de specialitate in domeniul IT, cursuri de project management, etc. se puncteaza.
Cunostinte profesionale necesare:
- Cunostinte hardware - nivel utilizator avansat;
- Cunostinte software - nivel utilizator avansat;
- Strategii de vanzari / de comunicare / negociere - cunostinte solide;
- Cunostinte limba engleza: scris / vorbit - nivel minim 7-8 (scara 1-10).
- Carnet de conducere categoria B.
Experienta:
- Experienta in vanzari in domeniul IT;
Calitati personale:
- Abilitati de comunicare;
- Aspect placut / prezenta profesionala;
- Loialitate;
- Persoana ambitioasa, cu aspiratii, focalizata pe cariera;
- Fire deschisa;
- Rezistenta la stres;
- Capacitate de lucru intr-un colectiv;

BENEFICII OFERITE

Salariu + comision.

STAR STORAGE a fost fondata in anul 1999, ca urmare a nevoilor evidente In piata de solutii integrate la cheie, in domeniul stocarii, arhivarii si managementului de date si documente, devenind unul dintre furnizorii de top pe piata romaneasca.
Furnizand numai \"cele mai bune\" produse, care indeplinesc cerintele existente de aplicatii \"mission critical\", STAR STORAGE ofera solutii integrate la preturi competitive, solutii care sunt raspunsul la nevoile evidentiate in domeniul IT, in acest moment. Portofoliul nostru de produse include echipamente de stocare (primara on-line pe discuri magnetice, secundara near-line pe discuri optice, off-line pe benzi magnetice), scanere profesionale, software de captura de documente si date, aplicatii software pentru arhivare electronica, management de documente si workflow, kituri de dezvoltare.
Pe langa furnizarea de produse de cea mai inalta calitate, STAR STORAGE ofera solutii la cheie in domeniul: stocare si arhivare de date si documente, solutii bazate pe produse de calitate (hardware si software) dar si pe o analiza complexa si o consultanta profesionala.
Solutiile STAR STORAGE sunt completate de o lista extinsa de servicii profesionale.
Scopul nostru este sa descoperim si sa Intelegem nevoile reale ale clientilor nostri, mai bine decat oricine altcineva in domeniu si sa gasim solutiile cele mai potrivite pentru acestia.
Misiunea noastra este sa construim relatii de lunga durata cu clientii nostri si am constatat ca pentru a realiza acest lucru, trebuie sa concentram Intreaga forta intelectuala si creativitatea echipei noastre de profesionisti.