Key Account

Webspot Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Gestionarea clientilor de care raspunde
- Analiza pietei si identificarea de potentiali noi clienti
- Abordarea si construirea relatiilor cu potentiali clienti
- Dezvoltarea relatiilor de business cu clientii existenti
- Mentinerea unui grad de satisfactie inalt din partea clientilor din segmentul de care se ocupa (inclusiv post-sales)
- Gestionarea si respectarea bugetului alocat
- Colaborarea cu echipa de cercetare in vederea crearii si dezvoltarii a noi linii de business sau a celor existente

Alte Responsabilitati:

- Culegerea de informatii legate de competitie, precum si nevoile si asteptarile clientilor alocati
- Rezolvarea problemelor aparute in relatia cu clientii (incasari, probleme de ordin tehnic etc.)

Beneficii: pachet salarial atractiv structurat pe de praguri rentabilitate, posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o echipa tinara si dinamica.

Cerinte

? Cunostinte in vanzarea de solutii IT (website, software)
? Studii superioare in curs (preferabil in domeniul economic)
? Cunostinte despre piata romaneasca de IT
? Intelege nevoile si asteptarile clientului
? Limba Engleza ? mediu, scris si vorbit
? Competenta de analiza a pietei
? Bun negociator
? Abilitati de prezentare
? Inovator, spirit antreprenorial
? Persoana autonoma, care poate lucra cu minima supervizare
? Orientat catre solutii
? Orientat catre client
? Bun comunicator