Key Account

IRECSON RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

-mentine relatia cu managerii de raion si directorii de magazin pentru fiecare retea
-coordoneaza echipa de reprezentanti Sanotechnik in retelele Praktiker si Bricostore
-coordoneaza actiunile de marketing si creeatie publicitara
-asigura mercantizarea la raft a produselor Sanotechnik in retele
-asigura informatii in ceea ce priveste concurenta
-realizeaza si mentine sistemul de retur si reparatii al produselor aflate in garantie
-asigura derularea anumitor proiecte sugerate de conducerea societatii
-promovarea si vanzarea produselor companiei in retelele mari de clienti : BricoStore, Praktiker, Selgros, Cora, Metro, Kaufland, Minimax si viitori Baumax, Real Hypermarket, Mr. Bricolaje;
- initierea colaborarii cu potentiali clienti (marile retele ) ;
- negocierea, urmarirea si derularea contractelor ;
- administrearea relatiei cu centrala de cumparari (corespondenta comerciala,
intalniri periodice cu buyeri, protocoale) ;
- organizarea livrarilor de marfa catre magazine prin o buna coordonare a
oamenilor din departament ;
- implementarea proiectelor speciale ( oferte de produse, pret, merchandising)
- angajari promotii retele / reviste promo ( propuneri, preturi, stocuri) ;
- analize reviste promo vis-a-vis de concurenta : produse/preturi ;
- analizarea retururilor de marfa printr-o decizie finala ;

CERINTE

Experienta in domeniu vanzarilor
Seroizitate, dinamism, bun coordonator

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

Since 1991, one of the most dynamic business consultancy centers. Recruiters, trainers, teachers and psychologists support you in finding best-tailored HR solutions.