KEY ACCOUNT

Aline Distribution Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

-realizeaza planurile de vanzari(zilnice,saptamanale sau lunare);
-prezinta si promoveaza direct produsele prin transmiterea ofertelor catre clientii existenti sau potentiali;
-preia comenzile clientilor si urmareste derularea livrarilor;
-prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si oportunitati pentru cresterea cotei de piata a produselor;
-incheie contracte de distributie si urmareste lunar incadrarea rulajelor clientilor in grilele prevazute in contract;
-intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile tranduri de piata.

CERINTE

-experienta de minim 2 ani intr-o companie IT ( de preferinta pe o pozitie similara);
-cunostiinte specifice business-ului:piata IT,competitie,tendinte, produse;
-experienta in utilizarea unor programe de contabilitate si gestiune( cunoasterea programului B-ORG constituie avantaj);
-capacitati de organizare,autocontrol si adaptare la situatii neprevazute;
-abilitati de comunicare, negociere si lucru in echipa;
-prezenta agreabila;
-limba engleza - nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

-salariu atractiv + bonuri de masa;
-bonusuri suplimentare in functie de realizari.

Aline este o companie romaneasca cu capital privat care are ca si obiect de activitate distributia de componente IT si alte componente conexe. Compania are o experienta de peste 10 ani avand sediul in Bucuresti si 8 filiale in tara.
Ne-am creat un renume in piata prin promovarea tehnologiilor partenerilor nostri si prin crearea solutiilor inovatoare ce cuprind atat produsele cat si serviciile, oferind facilitati de creditare si promovand o paleta larga de produse si servicii.