KA Manager

Alfredo Trading Company SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta strategia de vanzari a companiei in ceea ce priveste vanzarile catre clientii de tip KA si implementeaza strategia aprobata;
- Formuleaza politici si proceduri relationate cu domeniul vanzarilor si implementeaza procedurile aprobate;
- Coopereaza cu ceilalti manageri de departamente pentru a dezvolta planurile de vanzari precum si obiectivele /target-urile de vanzari pentru activitatea pe care o coordoneaza;
- Propune bugetul pentru activitatea pe care o coordoneaza si gestioneaza bugetul aprobat;
- Raporteaza periodic Directorului de Vanzari rezultatele obtinute si face recomandari pentru imbunatatirea performantelor;
- Analizeaza competitorii, clientii potentiali, tendintele pietei si propune oportunitati de dezvoltare a afacerii, implementandu-le pe cele aprobate;
- Negociaza acordurile contractuale cu clientii de tip KA si incheie contracte cu acestia;
- Coordoneaza activitatea de derulare ulterioara a contractelor cu acesti clienti (oferte, preluare comenzi, livrari, incasari, rezolvare reclamatii, lista re produse, promotii, spatii raft etc);
- Decide asupra variatiilor de pret. Negociaza asupra termenelor de livrare, plata si asupra altor conditii, in cadrul unor limite trasate de Directorul de Vanzari in concordanta cu planul general de afaceri.

CERINTE

- Experienta min 5 ani in vanzari si min 3 ani intr-o pozitie similara, de preferat intr-o companie companie din FMCG;
- Studii superioare finalizate;
- Constituie un avantaj absolvirea de programe de pregatire de specialitate;
- Cunostinte de operare PC ¿ Ms Office nivel mediu;
- Spirit antreprenorial;
- Creativitate;
- Abilitati de prezentare;
- Abiliati de comunicare;
- Atitudine proactiva;
- Flexibilitate (open mind);
- Dinamism (mobilizare/actionare rapida);
- Spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-o echipa de profesionisti ce activeaza intr-o companie tanara aflata in plin proces de dezvoltare;
- Sanse reale de promovare;
- Pachet salarial atractiv;
- Trainnig-uri de specialitate.

Alfredo Trading Company currently offers more than 400 products. Our brand names Alfredo, Alfresh and Del Gusto are widely appreciated and enjoyed in Romania.
Alfredo seeks to offer its clients fresh and frozen products throughout the year. We have suppliers in all the corners of the world and this makes us independent of the seasonal nature of food production.