Jurnalist / blogger / om de comunicare online

Mediawrite

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam oameni de comunicare pentru proiecte editoriale online si pentru proiecte de comunicare online prin scris.

CERINTE

Pasiune pentru online.
Pasiune pentru jurnalism.
Pasiune pentru cuvinte si scris.
Pasiune pentru organizare si disciplina.

BENEFICII OFERITE

Plati direct proportionale cu talentul editorial si cu atitudinea generala.

Mediawrite este o societate comercială cu răspundere limitată (SRL), cu sediul în Bucureşti, în sectorul 2. Startup-ul a fost demarat de către echipa proiectului
www.webwriters.eu, după doi ani de activitate în zona de web content writing, în cadrul proiectului. Firma înfiinţată la începutul lui 2011 oferă servicii şi produse de conţinut web axate, în principal, pe scrierea de texte pentru internet (web content writing) şi web publishing: web content writing, social media writing, copywriting, blog writing (blogging), articole, editoriale, jurnalism de brand, product reviews, seo copywriting, traduceri sau writing (orice limbă de circulatie europeana), white papers, studii de caz, FAQ, tutoriale, content marketing, research si consultanţă in domeniul conţinutului si comunicarii online, poezie, proză, poveşti, etc.