Jurist

SC BILLA ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- redacteaza, revizuieste si avizeaza diverse contracte civile /comerciale etc. necesare a fi semnate intre companie si organizatii/parteneri/furnizori/clienti adaptându-le conform legislatiei romane in vigoare si a cerintelor Companiei;
- urmareste respectarea legalitatii in cazul incheierii, modificarii, adaptarii conform legislatiei si incetarii contractelor incheiate de catre comanie cu diversi parteneri de afaceri;
- redacteaza, revizuieste si avizeaza diverse acte juridice, documente interne, Notificari, Somatii etc. , solicitate/furnizate de Departamentele de specialitate ale companiei si ofera consultanta juridica cu privire la notificarile/solicitarile expuse;
- revizuieste documentele necesare la solutionarea din punct de vedere legal a diverselor aspecte aparute in activitatea companiei zilnic/periodic/ocazional;
- avizeaza documentele cu caracter de norme, decizii si regulamente interne care reglementeaza activitatea societatii;

CERINTE

- studii superioare juridice definitivate;
- minim 5 ani experienta in domeniu;
- foarte bune cunostinte operare PC;
- cunostinte avansate de limba engleza si limba germana;
- excelente abilitati de comunicare, putere de concentrare si capacitate de sinteza;
- simt de raspundere;
- confidentialitate;
- permis auto;
- disponibilitate de a calatori in tara si in strainatate.

BENEFICII OFERITE

Puteti candida pentru acest post folosind oricare dintre variantele:
- prin intermediul site-lui w.w.w. myjob.ro;
- trimitand CV-ul dvs. la numarul de fax 021/205.56.61;
- completand formularul de pe site-ul nostru www.billa.ro;
- pe adresa de e-mail job@billa.ro;
- direct la sediul Billa Romania SRL din Str. Barbu Vacarescu nr. 154-158 sector 2 Bucuresti.

Vor fi contactati doar candidatii care corespund cerintelor din anunt.

Billa este prezenta in Romania din februarie 1999 si este parte componenta a grupului german REWE, care numara peste 14.000 magazine si 300.000 angajati in intreaga Europa, cu o cifra de afaceri de aproape 50 miliarde euro. Politica BILLA este tocmai aceea de a satisface toate gusturile, printr-un bogat sortiment de produse proaspete precum si prin multe alte articole din necesarul zilnic la preturi extrem de avantajoase.