JURIST

QUALIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Sa participe la negocirile pentru semnarea antecontractului sau contractului de vanzare cumparare sau inchiriere , nu mai pe probleme juridice.
2. Sa dea consultanta si sa informeze de agenti de vanzari, de orice modificare sau legi noi aparute.
3. Sa se informeze si comunice orice modificare sau lege noua aparuta in legatura cu domeniul imobiliar.
4. Sa respecte programul de lucru al agentiei de la 9 ¿ 19 (si dupa caz acest program se poate prelungi)
5. Sa uramareasca si sa tina legatura cu clientii pana la finalizarea contractului,
6. Sa uramareasca si sa tina legatura cu notariatul si cu partile implicate in contract

CERINTE

¿ sa cunoasca: contactul de vanzare cumparare, contractul de mostenire, contractul de donatie, verificare de cadastru si intabulare;
¿ Sa aiba relatii pentru a ¿urgenta¿ un cadastru , o intabulare, un extras , un certificat fiscal.
¿ Sa conoasca pt terenuri ( in general) ce este si cum se face o alipire si o dezmembrare ( pasi ce trebuiesc urmati , cadastru , intabulare , acte juridice)
¿ Sa cunosca si sa stie solutiile pentru aplicarea legii nr 10 si nr 112.
¿ Sa stie cat mai multe despre cum si cand se aplica noul cod fiscal ( ipozite, taxe).

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial foarte atractiv;
- oportunitati de dezvoltare a carierei;
- lucrul intr-o atmosfera competitiva;
- participarea la programe de dezvoltare personala si profesionala.

Qualia este o companie de resurse umane cu capital romanesc, orientata catre o continua dezvoltare.
Oferim servicii de calitate in sfera resurselor umane atat pentru companii cat si pentru candidati.

Pentru inscrierea in baza de date trimiteti cv-ul insotit de o scrisoare de intentie la: office@qualiadevelopment.ro.