JURIST

Metropolis Studio SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura consultanta juridica in ceea ce priveste:
- incheierea/modificarea/perfectionarea contractelor comerciale si a diversele tipuri de acte cu caracter juridic din companie;
- rezolvarea disputelor privind incalcarea clauzelor contractuale si nerespectarea contractelor;
-litigiile referitoare la incalcarea clauzelor contractual/,in vederea respectarii clauzelor contractuale;
- recuperarea creantelor comerciale.
- Analizeaza si identifica cauzele generatoare de litigii si actioneaza pentru reducerea incidentei acestora;
- Reprezinta societatea in instanta de judecata si in relatiile cu tertii.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare – profil juridic;
- Cunostinte si experienta de lucru in drept civil contractual si legislatie comerciala;
- Foarte bune cunostinte de MS Office( Word, Outlook) si corespondenta comerciala;
- Cunostiinte de limba engleza – nivel conversational;
- Foarte bune abilitati de analiza si sinteza;
- Persoana dinamica si comunicativa, cu gandire creativa si initiativa;
- Atitudine pozitiva, capacitate rapida de integrare in echipa;
- Seriozitate.

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta in cadrul interviului

Studio de arhitectura complexa si design, oferind servicii integrate de dezvoltare conceptuala, proiectare si executie, motivat de lucrari de anvergura, isi mareste echipa.
Toti candidatii trebuie sa demonstreze spirit de echipa, putere de munca si seriozitate, bazate pe o structura de gandire creativa.
Date contact:

www.metropolis-studio.ro
Strada Academiei, Nr. 39-41,
Et. 5, Sect. 1, Bucuresti