JURIST

Ritzio BU SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analizeaza si aproba contractele existente intre companie si furnizori/clienti si le adapteze conform legislatiei comerciale si civile si intereselor companiei reprezentate;

- analizeaza contractele de munca intre companie si angajati si propune solutii pentru buna desfasurare a activitatii;

- analizeaza si aproba toate documentele furnizate de celelalte departamente si ofera consultanta juridica cu privire la subiectele expuse;

- actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora;

- solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;

- apeleaza la specialisti din domeniu, in cazul in care problemele aparute sunt mai presus de cunostintele sale si experienta sa;

- consiliaza managementul cu privire la corectitudinea si modul de realizare a planurilor si strategiei elaborate de acesta, din punct de vedere legal;

- recruteaza, instruieste, elaboreaza proceduri de lucru si metode de evaluare pentru persoanele din departament, elaboreaza bugetul aferent.

CERINTE

- Studii superioare juridice (Facultatea de Drept)
membru al Uniunii Juristilor din Romania

- experienta relevanta pe un post similar minim 3 ani de zile

- cunoasterea limbii engleza si/sau rusa

- excelente abilitati de comunicare, putere de concentrare si capacitate de sinteza

- demn de incredere, devotat companiei

- bune cunostinte de operare PC

BENEFICII OFERITE

- Training, mediu occidental de lucru

- Salarizare deosebita

Companie multinationala cu filiale in 5 tari Europene informatii pe www.ritzio.com(varianta in engleza)