JURIST

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este prima companie de import si distributie nationala de medicamente infiintata in Romania, mentinandu-se in topul companiilor de profil cu aceleasi rezultate excelente de mai bine de 16 ani.
Compania asigura necesarul de produse farmaceutice pentru aproximativ 2500 de clienti din toata tara, participand in mod activ la asigurarea si mentinerea starii de sanatate a populatiei si la imbunatatirea calitatii vietii.

RESPONSABILITATI:
- Analizeaza contractele intre companie si furnizori/clienti si le adapteaza conform legislatiei comerciale, civile si intereselor companiei
- Consiliaza managementul in legatura cu normele, regulile si legile in vigoare pentru desfasurarea activitatii specifice fiecarui departament
- Consiliaza managementul cu privire la corectitudinea si modul de realizare a planurilor si strategiei elaborate de acesta, din punct de vedere legal
- Analizeaza toate documentele furnizate de celelalte departamente si ofera consultanta juridica cu privire la subiectele expuse
- Actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora
- Solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
- Asigura suport legal cu privire la corectitudinea si modul de realizarea a planurilor de achizitii si tranzactii si a strategiilor elaborate
solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei si reprezinta compania, din punct de vedere legal si juridic.

CERINTE

- Minim 5 ani intr-o companie cu numar mare de angajati/casa de avocatura (constituie avantaj activitatea in domeniul farmaceutic - lant de farmacii);
- Studii superioare- licentiat in stiinte juridice;
- Cunostinte de specialitate de legislatia muncii interna si europeana, tipuri de contracte comerciale;
- Limba engleza - nivel avansat
- Permis de conducere - categoria B
- Bun negociator, capacitatea de perseverare in atingerea obiectivelor; finalizeaza proiectele in parametrii stabiliti
- Sociabil, comunicativ, manifestare ascendenta in relatiile cu ceilalti, intuitiv si persuasiv.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Mediu de lucru profesionist si competitiv.

ABC Human Capital este o agentie de resurse umane care poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.