Junior Windows Drivers Developer

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltare si suport pentru drivere-le de firewall
- Dezvoltare si suport pentru motorul de firewall
- Analiza tehnica pentru cerinte de feature-uri noi pentru produs

CERINTE

Ne dorim colegi extra inteligenti si descurcareti :), care sa aiba experienta intr-un produs comercial, ceva mai mult decat cunostinte de baza in C/C++, cunostinte despre arhitectura si functionarea sistemului Windows (ati trecut sigur prin cursul de OS de la facultate) si cunostinte de WDM (da un search pe Google, doar daca e cazul).

BENEFICII OFERITE

Suntem o echipa tanara si lucram intr-o companie multinationala.
Muncim in open space dupa un program flexibil si ne distram in salile de relaxare (biliard sau fussball).
Avem si alte facilitati, dar te asteptam sa le descoperi.

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.