Junior Web Developer

eJump Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
- Dezvolta sau continua dezvoltarea de aplicatii on-line (website-uri) sau off-line (web intranet)
- Personalizeaza template-uri grafice furnizate de webdesigner si apoi construieste motorul de programare si interfatarea cu bazele de date conform specificatiilor proiectului
- Colaboreaza continuu cu ceilalti membri ai echipei (programatori/ designer/ operatori continut)
- Post deschis in Bucuresti.

CERINTE

Cerinte specifice pentru acest post:
- Abilitati de programare, nivel mediu/avansat in HTML, PHP, Mysql
- Abilitati de formatare si design web in lucrul cu Photoshop si Dreamweaver
- Cunoasterea la nivel basic a mediilor Javascript, XML sau WAP
- Antecedente in lucrul cu biblioteci opensource sau sisteme CMS

Profilul nostru, dar si al viitorului coleg:
- Abilitati de analiza si si documentare (a arhitecturii aplicatiei / a codului sursa)
- Comunicativ in relationarea cu ceilalti membrii ai echipei
- Bun cunoscator al mediului Internet
- Meticulos si atent la detalii, inclusiv in constructia codului;
- Proactiv, cu initiativa in rezolvarea problemelor si sarcinilor de serviciu
- Absolvent liceu sau student

BENEFICII OFERITE

-conditii optime de lucru, sediu central
-salariu fix, bonusuri in functie de indeplinirea obiectivelor stabilite
-posibilitate de promovare
-program de lucru flexibil, specific colaborarilor cu studenti

Ejump Media furnizeaza servicii profesionale pe mai multe linii de business: promovare si publicitate web, dezvoltare de aplicatii web si web intranet, web PR si content management.
Ejump Media lucreaza in parteneriat cu un dezvoltator de aplicatii desktop software - Ascensys Soft - si impreuna cu acesta vizeaza obiective ambitioase pe piata de profil.