Junior Software Consultant

RISC Management Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza analiza business-ului clientilor in vederea implementarii programului informatic distribuit de companie
Participa la procesul de implementare a programului informatic distribuit de companie
Acorda suport clientilor
Ofera instruire utilizatorilor programului
Participa la cursurile de instruire organizate de companie
Intocmeste documentatii de proiect
Intocmeste rapoarte periodice privind activitatea desfasurata

CERINTE

Student in an terminal/absolvent al Facultatii de Cibernetica
Cunostinte nivel mediu de contabilitate
Cunostinte administrare baze date
Cunostinte nivel avansat limba engleza
Dispozitie program prelungit si deplasari in tara

BENEFICII OFERITE

Negociabil

RISC Management Grup este o companie noua pe piata romaneasca ce ofera clientilor sai o solutie integrata de back office, respectiv servicii de IT, resurse umane, contabilitate, juridic si administrativ care sa degreveze firmele de costurile si problemele legate de angajari, pregatirea salariatilor, urmarirea efectuarii task-urilor, problemele de logistica (spatii de lucru, calculatoare, echipamente pentru activitatile neproductive ale firmei), etc. Astfel firmele isi vor concentra fortele si resursele exclusiv activitatilor de productie specifice.