Junior Security Web Developer Engineer

UTI Systems - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sprijinirea echipei de vanzari si a partenerilor in problemele tehnice aferente produselor si solutiilor software de securitate informatica dezvoltate de UTI
- Implementarea si configurarea produselor software conform solutiei tehnice stabilite
- Training cu clientii pentru produsele si solutiile de securitate informatica oferite de UTI

CERINTE

- Studii superioare de informatica, automatica, electronica sau similare sau student
-Cunostinte operare si administrare sistem de operare Windows 2000/2003 Server
- Cunostinte operare si configurare servicii pe sisteme Linux
-Abilitari de comunicare orala si in scris, lucru in echipa
- Abilitari de comunicare cu clientii (la nivel tehnic)
- Certificari Microsoft: MCSE, MCSA-Messaging
- Cunostinte standarde PKI
- Experienta in implementare produse PKI
- Limba engleza ¿ nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- Sistem de bonusare in functie de realizari
- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.