JUNIOR SECURITY PRODUCT ENGINEER - DIVIZIA IT&C

UTI Systems - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Sprijinirea echipei de vanzari si a partenerilor in problemele tehnice aferente produselor si solutiilor software de securitate informatica dezvoltate de UTI
* Implementarea si configurarea produselor software conform solutiei tehnice stabilite
* Training cu clientii pentru produsele si solutiile de securitate informatica oferite de UTI .

CERINTE

* Student sau absolvent de informatica, automatica, electronica sau similare
* Cunostinte operare si administrare sistem de operare Windows 2000/2003 Server
* Cunostinte operare si configurare servicii pe sisteme Linux
* Certificari Microsoft: MCSE, MCSA-Messaging reprezinta un avantaj
* Cunostinte sau experianta cu standarde si produse PKI reprezinta un avantaj
* Limba engleza - nivel mediu
* Abilitari dezvoltate de comunicare si lucru in echipa
* Abilitari de comunicare cu clientii (la nivel tehnic).

BENEFICII OFERITE

* Mediu de lucru dinamic, profesionist
* Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide
* Training in domeniu
* Posibilitati de promovare în una din urmatoarele directii: presales engineer, consultant securitate IT, IT security project manager.

Dupa 15 ani de succese pe piata romaneasca de IT&C, UTI Systems ofera acum oportunitatea unei noi deschideri, sustinuta si de noua dimensiune internationala a actionariatului.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.