Junior scripter/ level designer

BigBlue Studios

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un junior level designer talentat, ambitios si dornic sa creasca alaturi de o echipa experimentata de game developeri. Ca si responsabilitate principala, este aceea de a crea logica de joc bazata pe brief-uri de design intr-un limbaj de scriptare proprietar. Jocurile dezvoltate de noi sunt in principal de PC, de tip Hidden Object ca cele de pe portalul celor de la Big Fish Games - http://www.bigfishgames.com/download-games/genres/15/hidden-object.html

CERINTE

- Pasiune de a crea jocuri (e prima pe lista intentionat, nu din intamplare)
- Sa stie un limbaj de programare sau scriptare dintre urmatoarele: C#, C/C++, Java, Python, UnrealScript, Lua, ActionScript 3

Reprezinta avantaje :
- Student sau absolvent al unei facultati cu profil de informatica (Politehnica, Mate-Info, Cibernetica)
- Cunostinte de algoritmica
- Cunostinte de baza in Photoshop si 3Ds Max

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic
- Remuneratie competitiva si bonusuri de performanta
- Program flexibil

BigBlue Studios este o companie de jocuri infiintata acum aproape un an de o echipa de game developeri cu experienta manati de ambitia de a crea ceva al lor. Acest prim an a fost unul marcat de reusite importante precum participarea la acceleratorul de afaceri Lisbon Challenge sau semnarea unor contracte de co-development cu companii medii si mari din Europa.