Junior Sales Representative

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania angajatoare este parte a unui important grup de firme cu know-how in domeniul distributiei. Firma importa, distribuie si promoveaza branduri premium de jucarii, catre conturile internationale (IKA), locale (LKA), reselleri (lanturi de magazine mici si medii de profil) si catre site-urile de e-commerce. Pentru anumite branduri si produse, compania detine exclusivitate in promovare.

Maximizarea vanzarilor catre conturile alocate-LKA, IKA, reselleri locali etc;
Respectarea procedurilor financiar-contabile si operationale;
Dezvoltarea universului de clienti Reselleri si e-Commerce;
Gestionarea relatiilor cu toti clientii alocati si actualizarea bazei de date la nivel de tara;
Gestionarea intregului flux de comenzi de jucarii;
Verificarea stocurilor existente la clienti pentru evitarea rupturilor de stoc si asigurarea unei prezente sortimentale complete;
Monitorizarea modului in care sunt respectate criteriile de merchandising in Bucuresti si tara;
Urmarire scadentelor si incasarilor in conformitate cu conditiile contractuale convenite;
Actionarea in vederea recuperarii neincasatelor din piata;
Implementarea si gestionarea promotiilor de produs in conformitate cu strategia de brand;
Organizarea si rezolvarea retururilor, stornarilor, compensarilor, sesizarilor, etc;
Analizarea si raportarea informatiilor legate de performantele de vanzare/marja pe produse/brand-uri/clienti/etc;
Coordonarea gestionarului din depozitul de Jucarii.

CERINTE

Cerinte:
Experienta pe o pozitie similara de minim 1-2 ani;
Experienta in domeniul comercial/achizitii si cunoasterea pietei de profil sau conexe - reprezinta un real avantaj;
Disponibilitate la deplasari frecvente in Bucuresti si tara;
Cunostinte financiar-contabile si operationale necesare in mentinerea relatiilor cu conturile locale si internationale (Metro, Carrefour, Kaufland, Real etc);
Excelente abilitati de comunicare, relationare si negociere;
Cunostinte operare excel la nivel avansat;
Carnet auto ctg B;
Persoana flexibila, deschis la nou si capabila sa se adapteze usor situatiilor diverse;
Buna rezistenta la stres;
Tinuta business.

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial este alcatuit din urmatoarele componente- parte fixa+ comision lunar (in functie de realizari);
logistica oferita de firma: telefon+laptop+ masina;
posibilitati de dezvoltare in cadrul companiei;
mediu de lucru placut si profesionist.

detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.