Junior Sales Executive

SC. INTERNATIONAL TRANSACTIONS&SERVICES SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Junior Sales Executive este o pozitie in departamentul de vanzari, cu responsabilitati in crearea, intretinerea si dezvoltarea relatiilor de colaborare cu clientii firmei din zona pe care o administreaza prin:
-realizarea targetului de vanzari/ zona/ perioada atat din punct de vedere al volumelor cat si al mix-ului de produse din portofoliu.
-efectuarea tranzactiilor cu partenerii firmei in limitele competentelor atribuite de directorul de departament si cu respectarea contractelor.
-administrarea eficienta a conturilor.
-promovarea produselor din portofoliu si a actiunilor speciale ale firmei.
-colectarea permanenta a informatiilor despre piata si concurenta.

CERINTE

Absolventi (preferabil, nu obligatoriu) de facultati cu profil tehnic/electronic (Facultatea Electronica sau Automatizari-Calculatoare);
Cunostinte operare PC (office, baze de date) si echipamente de birou.
Cunostintele in utilizarea unei aplicatii software de tip ERP constituie un avantaj
Cunostinte generale despre periferice, calculatoare etc;
Limba engleza – scris si vorbit (minim nivel mediu)
Abilitati de comunicare, usurinta in initierea si sustinerea facila a relatiilor interpersonale;
Ambitie, orientarea catre o cariera pe termen lung in vanzari si capacitate de automotivare;
Usurinta in a invata cunostinte de factura tehnica
Spontaneitate, atitudine proactiva si pozitiva.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial ce se incadreaza in limitele industriei.
Mediu de lucru profesional.
Posibilitati de dezvoltare a carierei in grupul de firme.

IT&S face parte dintr-un puternic grup de firme si este una din principalele companii importatoare si distribuitoare de produse si servicii in domeniul IT&C.
Ariile de competenta ale firmei sunt : Copy & Print (imprimante, copiatoare, scannere, faxuri etc), Document Management & IT Solutions (scannere de documente si microfilme, software, PC, notebook, solutii de server si storage etc. ), Imaging & Multimedia (aparate foto, camere video, monitoare plasma, videoproiectoare, DVD-uri, sisteme audio etc).
Principalele marci distribuite sunt: Canon, Nec, Yamaha, Dell, FSC, Lexmark.
Pentru mai multe informatii vizitati site-ul nostru : www.its.ro