Junior Sales Consultant

MKOR Trends SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Știi să comunici fără probleme cu oameni diverși? Ești o persoană volubilă și persuasivă?

Atunci rolul de Junior Sales Consultant ți se potrivește.

Ce face Junior Sales Consultant?
- Din poziția de Junior Sales Consultant vei face campanii de promovare și vânzări pentru studiile de piață realizate de MKOR (specialitatea noastră!);
- Vei identifica noi leaduri și vei menține baza de date de prospecți actualizată;
- Vei realiza alături de colegul nostru, specialist în digital, campanii de promovare și vânzări pentru studiile de piață realizate de MKOR, atât prin email cât și telefonic;
- Vei aduce MKOR mai aproape de clienții potențiali, pentru a le arăta împreună ce știm și putem face pentru ei.

De ce să devii Junior Sales Consultant?
- Vei învăța multe despre activitățile unei agenții de cercetare de piață, în general.
- Vei afla ce presupune procesul de abordare a clienților și vânzare a serviciilor profesionale, mult diferit față de vânzarea de produse.
- Te poți dezvolta fie către zona de research, fie către cea de vânzări, în funcție de ce te va pasiona (posibilități de avansare).
- Nu în ultimul rând, vei avea parte de un mediu de lucru dinamic și prietenos.

Cum aplici pentru postul de Junior Salesc Consultant?
Trimite-ne un CV la contact@mkor.ro și realizează prima ta vânzare, spunându-ne ce skilluri crezi că te recomandă.

CERINTE

- Exprimare corectă în limba română, scris și vorbit;
- Îți place să comunici cu oamenii și te simți confortabil în discuțiile telefonice;
- Ești o persoană organizată;
- Cunoștințele și experiența în domenii precum marketing research, vânzari de servicii, customer service/call center pot constitui un avantaj, dar nu sunt obligatorii.

MKOR Consulting oferă servicii de cercetare strategică a pieței, de la studii sectoriale de piață, analiză competitivă și studii de consumator. Toate tipurile de cercetare pe care un business trebuie să le efectueze pentru a evolua.
Te așteptăm în Echipa MKOR! Căutăm să ne dezvoltăm constant echipa și suntem deschiși să te cunoaștem, mai ales dacă ești ca noi: curios, proactiv și implicat în ceea ce faci.
Află mai multe despre noi, echipa și proiectele noastre, dar și despre oportunitățile pe care le oferim, pe site-ul nostru: https://mkor.ro/cariere/