Junior Project Manager

MediaPro Interactiv

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principala responsabilitate a Junior Project Manager-ului va fi aceea de a contribui la dezvoltarea portalului www.apropo.ro.

Aceasta implica:
- stabilirea graficului de dezvoltare a serviciilor impreuna cu Project Manager-ul si Redactorul Sef si urmarirea evolutiei acestora;
- raportarea periodica catre managerului ierarhic superior a stadiului in care se afla task-urile primite/asumate;
- colaborarea cu diverse departamente (ex: design, programare, marketing, PR) pentru dezvoltarea proiectului in termenele stabilite.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare sau student in an terminal;
- Experienta de minim 1 an in Internet;
- Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat.

- Abilitati de comunicare si cultivare a relatiilor interpersonale;
- Capacitate de observare si distributivitate;
- Creativitate si spontaneitate;
- Capacitatea de a lua decizii si de a lucra sub presiunea timpului;
- Capacitatea de a invata si de a asimila rapid;
- Flexibilitate si mobilitate;
- Adaptabilitate la schimbari;
- Orientare catre rezultate.

BENEFICII OFERITE

Sansa de a lucra intr-o companie dinamica din industria de internet din Romania;
Oportunitati de dezvoltare si promovare.

MediaPRO Interactiv este divizia de internet a grupului MediaPRO. Compania actioneaza in zona dezvoltarii online optimizand site-urile din portofoliu si adaugand proiecte noi, exclusiv online, precum si in zona publicitatii online prin gestionarea in exclusivitate a spatiului publicitar disponibil pe site-urile din grup.