JUNIOR PROGRAMATOR LINUX/ MySQL/ RUBY ON RAILS

SKILL TRAINING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul selectat va fi responsabil cu:
- dezvoltarea si intretinerea aplicatiilor software;
- dezvoltararea de aplicatii software pentru clienti din SUA si UK;
- participarea si implicarea activa in proiectele aflate in derulare.

CERINTE

Ne dorim o persoana care sa aiba:
- experienta profesionala sau cunostinte programare/ administrare Linux si MySQL( PostgreSQL, SQLite, etc);
- experienta Ruby on Rails- constituie avantaj;
- experieneta profesionala sau cunostinte solide in dezvoltarea si intretinerea de aplicatii web;
- buna cunoastere a cerintelor de programare impuse de mediul web;
- cunostinte solide de limba engleza;
- excelente abilitati de relationare;
- persoana organizata si perseverenta;
- gandire analitica si capacitate de concentrare;
- orientare spre solutii simple;
- atitudine pro-activa.

BENEFICII OFERITE

Iti putem oferi:
- dezvoltare profesionala intr-o companie noua pe piata din Romania;
- salariu foarte motivant;
- training/ specializari periodice in UK.

Skill Training este o companie specializata in domeniul resurselor umane. Echipa de specialisti livreaza cu succes, servicii de training, recrutare si selectie, consultanta HR. Deruleaza proiecte de ridicare a standardelor profesionale in domeniul resurselor umane si de promovare a importantei profesiei de om de resurse umane.

Clientul nostru reprezinta una din companiile de top din domeniul IT din UK. In Romania se gasesc birourile de suport tehnic/ IT, iar valoarea investitiei sale se ridica la aproape 1 milion de euro, business-ul sau dezvoltandu-se in sectorul ticket-ing-ului.