Junior Portfolio Manager

Pioneer Asset Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Assistenta in managementul portofoliilor
- Managementul lichiditatilor
- Relationare cu banci si intermediari piete financiare
- Urmarire decontare si inregistrare tranzactii
- Inregistrari si raportari specifice

CERINTE

- Studii superioare, de preferat economice
- Experienta pe pozitii similare constituie un avantaj
- Abilitatea de a lucra in echipa
- Deschidere si dorinta de a invata
- Spirit organizatoric si initiativa
- Cunostinte bune de operare pe calculator
- Cunostinte bune de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Oferta in functie de experienta si abilitatile candidatului

Pioneer Asset Management este subsidiara din Romania a Pioneer Investments. Cu o prezenta datand inca din 1928, Pioneer Investments administreaza in prezent peste 230 miliarde de Euro pe principalele piete financiare ale lumii.

Membra a UniCredit Group, societatea imbina expertiza dobandita la nivel de grup de-a lungul mai multor decenii cu preocuparea de a descoperi oportunitati investitionale locale si ofera atat servicii de administrare a fondurilor de investitii, cat si servicii de administrare a portofoliilor de investitii.