Junior Online Specialist

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Colectarea de informatii specifice tipurilor de business-uri online pentru care compania desfasoara campanii de optimizare web, in vederea descoperirii paricularitatilor acestora;
- Contribuire la dezvoltarea campaniilor de LinkBuilding;
- Colectarea continua de resurse online in vederea promovarii proiectelor web si realizarii campaniilor de LinkBuilding;
- Crearea si/sau publicarea de continut, text/multimedia, adaptat resurselor online utilizate in campaniile de promovare web;
- Optimizarea permantenta a continutului creat pentru vizibilitate maxima in motoarele de cautare;
- Monitorizarea permanenta a evolutiei in motoarele de cautare a fiecaruia dintre proiectele web, ca urmare a campaniilor de optimizare;
- Monitorizarea periodica a statusului campaniilor de linkbuilding realizate;
- Contribuirea, prin idei noi si/sau date deduse din monitorizarile efectuate, la dezvoltarea si adaptarea constanta a planurilor/strategiilor de optimizare web initiale;

CERINTE

- Familiarizat cu utilizarea platformelor online de socializare (blog, forum, retele sociale etc) si usurinta in crearea de continut, text/multimedia, adaptat fiecarui tip de platforma;
- Cunostinte de baza generale despre Optimizarea Web - intelegerea scopului si a pasilor necesari intr-un astfel de proces;
- Cunostinte medii Word, Excel, Power Point;
- Cunostinte de limba engleza;
- Cunostinte HTML de baza (recunoasterea tipurilor de elemente HTML si a atributelor acestora, utilizarea elementelor Html inserabile prin editorale de text cunsocute, iar nu si scrierea de cod in acest limbaj de marcare);
- Capacitate pentru organizarea task-urilor si timpului necesar acestora;
- Perseverenta in indeplinirea cerintelor fiecarui task;
- Capacitatea de a intelege atat obiectivele finale ale unui proces de optimizare cat si rolul fiecarui task in imaginea de ansamblu;
- Studii superioare in curs sau finalizate;

Constituie avantaje:
- Cunoasterea unor soft-uri de editare a imaginilor;
- Cunoasterea unor soft-uri de editare/creare a fisierelor video;

BENEFICII OFERITE

- Training initial si asistenta permanenta pentru fiecare dintre tipurile de responsabilitati/task-uri;
- Dezvoltarea rapida a cunostintelor prin lucrul alaturi de o echipa experimentata, cu posibilitatea promovarii;
- Acces la tool-urile necesare pentru realizarea task-urilor si training pentru utilizarea acestora;
- Diversitatea proiectelor si colaborarea cu unele dintre cele mai mari proiecte web din internetul romanesc;
- Experienta intr-un domeniu care imbina permanent dinamicitatea cu buna organizare si perseverenta;

- Posibilitate de dezvoltare profesionala;
- Acces gratuit la sala de fitness si cabinet de masaj;
- Alte bonusuri si avantaje.

DESCRIEREA FIRMEI

Media Online Services
Infiintata in 2001 Active SOFT a crescut de la 2 la peste 200 de angajati si colaboratori, care dezvolta 20 de proiecte online.
- Suntem prezenti in 11 categorii stabilite de Trafic.ro
- Detinem 9 proiecte in top 3 audienta pe categorii conform Trafic.ro
- 4 milioane de vizitatori unici absoluti ne viziteaza lunar site-urile conform Trafic.ro