Junior Linux Sistem Administrator

Mood Media Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune administrarea de servere la distanta, pentru gestionarea si intretinerea unui sistem de distributie online pentru muzica ambientala si publicitate, pentru un numar de cateva mii de puncte de distributie.

CERINTE

Profilul candidatului ideal:

Cunostinte tehnice:
-Structura directoarelor si a fisierelor, configurarea si administrarea serviciilor de baza (telnet, ssh, http, cron, mysql)
-Lucrul cu fisiere;
-Lucrul cu stringuri;
-Bash scripting;
-Notiuni de baza de mysql (configurari de drepturi, select, update, backup, restore)

Cerinte:
-Experienta: 2-3 ani.
-Studii : universitare, de preferinta in domeniul automatizarii sau calculatoarelor.
-Limbi straine: engleza -nivel avasat (scris, citit, vorbit)
franceza la nivel conversational va fi considerata avantaj.

Abilitati personale:
-persoana riguroasa, atenta la detalii;
-orientat spre solutii si spre rezolvarea problemelor clientului;
-capacitate de lucru in echipa;
-capacitatea de a lucra in conditii de stres.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, bonusuri, beneficii (al treisprezecelea salariu la data aniversara a contractului, bonuri de masa , asigurare medicala), prima de instalare

Produce solutii software destinate organizarii, structurarii, omogenizarii si dinamizarii schimburilor de informatii in cadrul marilor lanturi comerciale, crescand astfel productivitatea administrativa si comerciala.