JUNIOR Financial Analyst

COFACE ROMANIA Credit Management Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prelucrarea si introducerea in format electronic a datelor necesare intocmirii rapoartelor de credit despre companii
- cautarea si stocarea informatiilor din sursele indicate
- actualizarea periodica a bazei de date cu informatii despre firmele investigate

CERINTE

- Absolvent ASE sau student an terminal
- Computer skills: (MS Office - nivel avansat, baze de date, Internet)
- Limbi straine: Engleza (nivel avansat)
- Bune cunostinte de contabilitate, analiza financiara
- Abilitati numerice
- Persoana analitica, implicata, disponibila pentru program prelungit, capacitate de sinteza si concentrare sporita

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial functie de experienta si rezultatele obtinute.
- Conditii de lucru moderne in cadrul unei echipe dinamice si profesioniste
- Oportunitati de promovare in cadrul companiei

Coface Romania SRL, fondata in 1996, este membra a Grupului Coface Central Europe A.G. din Austria, care apartine concernelor COFACE (Compagnie Francaise d¿Assurances pour le Commerce Exterieur) din Franta, liderul mondial in asigurarea creditului de export
Coface Romania este lider de piata in Romania in domeniul managementului riscului de credit, furnizand celor peste 300 de clienti locali si din strainatate urmatoarelor servicii:
-RAPOARTE DE CREDIT
-COLECTARE CREANTE COMERCIALE,
-INFORMATII DE MARKETING
-MONITORING SERVICES
-INVOICE MANAGEMENT
-CONSULTANTA PRIVIND GESTIONAREA RISCULUI DE CREDIT
-CREDIT INSURANCE