Junior Development Consultant / Custom Technology

Qualitance QBS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rolul este definit ca si Consultant Dezvoltare / Tehnologii Proprietar. Candidatul selectat va lucra cu echipa existenta de dezvoltatori ( programatori) a clientului pentru a dezvolta, programa, scrie, modifica, depana si documenta module software folosind o tehnologie proprietar si un limbaj de programare proprietar.

Initial, o luna de formare / training este asigurata pentru candidatii acceptati.

Indatoriri si responsabilitati ale pozitiei:
- Interpreteaza cerintele si specificatii tehnice documentate
- Proiecteaza si programeaza / dezvolta folosind specificatiile tehnice documentate
- Creaza si mentine documentatie tehnica
- Investigheaza, analizeaza, depaneaza si documenteaza defectele
- Documenteaza si creaza teste unitare
- Programare de mentenanta si corectarea defectelor identificate

CERINTE

-fluent in franceza, nivel cel putin mediu - nivel bun citit / scris / vorbit
- Minim 1 an experienta IT / programare
- Cunoasterea a cel putin una dintre urmatoarele: Java / J2EE sau Cobol sau C / C++ sau orice alt limbaj de programare structurata
- UNIX / Linux - mediu/avansat la nivel de utilizator, inclusiv cunostinte shell-scripting Unix (ksh, sh, bash)
- Cunostinte SQL
- Capacitatea de a interpreta documentatia tehnica (cerintele si specificatiile tehnice)
- Capacitatea de a crea software în conformitate cu standardele si directiile documentate
- Flexibil, atitudine orientata client
- Capacitatea de a lucra în echipa
Optional (va constitui un avantaj cunoasterea a oricare dintre urmatoarele):
- Experienta cu aplicatii Web (Apache Tomcat sau similare)
- Oracle
- PL/SQL
- DB/2
- cunostinte de administrare Unix / Linux
- J2EE Java Struts
- Experienta de lucru ERP
- Cunoasterea procesului de Resurse Umane

BENEFICII OFERITE

- Pachet financiar extrem de atractiv
- Bonus într-un procent semnificativ din salariul anual
- Plan medical privat
- Pachet de dezvoltare profesionala individuala; programe de mentoring si coaching
- Training-uri si certificari
- Ocazia de a lucra cu profesionisti de top in domeniu

Qualitance is a consulting company established in 2006, running operations in Bucharest and Brasov, and providing a wide range of services focused primarily on corporate customers.

Initially started as software quality assurance and testing services provider, Qualitance has expanded its portfolio, and is now structured on six competency lines:

- STQA-Software Testing and Quality Assurance

- WTAS -Web Technologies and Application Services

- DB - Database (Data Modeling, Data Architecture, Database Administration)

- BI - Business Intelligence

- PM/O - Project Management and Project Management Office

- SASM - Systems Administration Support and Maintenance

An important component is the cross-competency academic initiative, manifested in our collaboration with prestigious national and international academic and research institutions.

Starting from 2009, Qualitance is an ISO 9001, ISO 14001 and ISO 27001 certified company.