Junior Credit Manager

SC HR SERVICES & SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raspunde de gestionarea eficienta a relatiilor financiare cu clientii.
- stabileste politica de acordare a termenelor de plata si a instrumentelor de plata folosite.
- intocmeste proceduri in vederea urmarii creantelor de la momentul emiterii facturii pana la momentul incasarii platii.
- informeaza periodic departamentul comercial cu privire la situatia creantelor
- ofera suport in vederea solutionarii solicitarilor primite din partea clientilor, referitoare la situatiile lor financiare.

CERINTE

- studii superioare economice.
- 1-3 ani experienta profesionala intr-un domeniu asemanator.
- foarte bune abilitati de comunicare si relationare.
- putere de convingere.
- abilitati de negociere.
- cunostinte bune de limba engleza

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- bonuri de masa
- se deconteaza sau se asigura transportul
- oportunitati de formare si dezvoltare profesionala.

Cheia succesului nostru const¿ in evaluarea corect¿ a nevoilor partenerilor no¿tri ¿i identificarea talentelor de top. Noi c¿ut¿m lideri care sunt vizionari ¿i care pot conduce oamenii cu pasiune.