Junior Contabil

Asset Portfolio Servicing Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeste ordinele de plata (plati furnizori, ordine de plata bugetare);
Inscrie in registre operatiunile efectuate (ordine de plata, remiteri bancare, emitere facturi, evidenta incasari);
Coopereaza cu firma de contabilitate cu care colaboreaza compania ;
Tine legatura cu bancile, clientii si furnizorii interni, in ceea ce priveste atributiile ce-i revin;
Intocmeste, contabilizeaza si verifica lunar facturile fiscale emise;
Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;
Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile, precum si la salvarea datelor informatice;
Este responsabil cu activitatile de casierie: plati si incasari, emiteri de chitante, borderou de casa, registru de casa si control;
Centralizeaza date, situatii financiar – contabile.

CERINTE

Nivel de studii: studii superioare cu profil economic
Aptitudine generala de invatare
Aptitudini de comunicare orala si scrisa
Abilitati de lucru cu oamenii
Rezistenta mare la stress
Organizare personala, atentie la detalii
Dorinta de a se informa.

Asset Portfolio Servicing Romania SRL este o companie specializata in recuperare debite, cu sediul central in Republica Ceha, avand deschise sucursale in 5 tari din Europa de SE: Cehia, Slovacia, Polonia, Serbia si Romania. Recrutam persoane proactive care sa faca parte din echipa APS Romania.