Junior consultant Java/.Net

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oras: Bucuresti
Nivel: Junior, Middle

Pentru echipa de dezvoltare si suport de aplicatii cautam un junior cu experienta in proiecte dezvoltate in Java si/sau .Net

Descrierea postului:
- dezvolta solutii pe platformele din portofoliul companiei
- implementeaza solutiile dezvoltate/customizate
- participa la etapa de analiza a cerintelor clientului cu scopul de a valida si a emite recomandari din punct de vedere tehnic
- participa la etapa de documentare a solutiilor dezvoltate/customizate
- asigura transferul catre echipa de suport si participa efectiv la suportul acordat clientilor
- documenteaza specificatii functionale pentru dezvoltarea functionalitatilor
- dezvolta documentatia de training si furnizeaza trainingul pentru utilizatorii finali
- participa la sesiunile de dezvoltare profesionala din cadrul companiei
- lucru in echipa/disponibilitate pentru deplasari

CERINTE

- absolvent de tehnologia informatiei sau student in anii terminali
- experienta minima in limbaje de programare Java, .Net si/sau C#, VB
- experienta in dezvoltarea procedurilor/scripturilor pentru baze de date
- reprezinta un avantaj – experienta document management, captura documente – scanare/indexare, modelare de procese

Oferim training de specialitate in aplicatiile din portofoliul companiei.

HR Consultanta este o companie de resurse umane, proiectele desfasurate de noi cuprind actiuni de recrutare si selectie de personal, evaluare a performantelor, administrare dosare personal si salarizare, training.