JUNIOR CONSULTANT

SKILL TRAINING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana selectata va fi resposabila cu:
- conceperea si redactarea newsletter-ului saptamanal catre clienti: colectare de informatii de interes economic si financiar; redactarea informatiilor si a newsletter-ului in format web;
- mentinerea relatiei cu Registrul Comertului pentru diferite servicii/ operatiuni: constituiri firme, inregistrari de acte aditionale, diferite mentiuni;
- studiul pietei: documentare si furnizare de informatii;
- implicarea in activitati de notariat si traducere (acte, proiecte).

CERINTE

Ne dorim o persoana dornica sa invete rapid si eficient pentru o dezvoltare in domeniul consultantei financiare.

Alte cerinte:
- studii superioare (preferabil finalizate);
- cunostinte bune de contabilitate si economie;
- motivat(a) sa invete si capabil(a) de a asimila lucruri noi;
- bune capacitati de operare PC (Office, Outlook);
- cunosterea limbii engleze- nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- pentru inceput, salariu net 650 RON/ luna;
- plata oreleor suplimentare;
- cursuri de training dupa angajare;
- telefon de serviciu;
- laptop.

Skill Training este o companie specializata in domeniul resurselor umane. Echipa de specialisti livreaza cu succes, servicii de training, recrutare si selectie, consultanta HR. Deruleaza proiecte de ridicare a standardelor profesionale in domeniul resurselor umane si de promovare a importantei profesiei de om de resurse umane.

Clientul nostru reprezinta una din firmele de consultanta financiara si contabilitate existente pe piata din Romania cu capital exclusiv romanesc.