JUNIOR BUSINESS DEVELOPEMENT MANAGER (limba engleza)

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

- se va implica in dezvoltarea si segementarea pietei pentru fiecare "target market" ;
- va participa la crearea unei baze de date cu potentiali clienti in urma cercetarii si prospectarii pietei de business ;
- se va implica in dezvoltarea unui plan de business prin stabilirea de obiective, strategii ;
- contacteaza potentilalii clienti pentru a le propune servicii de tipul outsourcingului
- raspunde cererilor de informare si solictitarilor de servicii din partea clientilor /potentialilor clienti

Contractul de munca se incheie pentru o perioada de 6 luni.

CERINTE

Studenti ani terminali; absolventi sau studenti la master - specializarea marketing ; informatica ; management ; automatica ;

Experienta in Customer Relationship Management (CRM) - constituie avanataj

Cunostinte de limba engleza avansat (limba germana/franceza reprezinta un avanataj) ;
Bune cunostinte de Microsoft Office si Internet Explorer ;
Persoana orientata pe rezultate, cu gandire stategica ;
Persoana organizata, structurata, cu abilitati de monitorizare a obiectivelor propuse ;
Abilitati de comunicare si persuasiune ;
Atitudine pozitiva si orientata catre nevoile clientului ;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant ;
- Excelente oportunitati de dezvoltare (training initial si traininguri periodice, acces la resurse informationale);
- Oportunitatea de a se alatura unui mediu de lucru performant.

Peste 300 de specialisti imbina experienta de business cu cele mai performante aplicatii si servicii IT pentru a oferi clientului sisteme bazate pe solutii consacrate si customizate pentru specificul si nevoile sale.

In momentul de fata, prin serviciile si solutiile oferite, Sistec-SBsol acopera tot ce inseamna solutii si servicii IT.

Daca iti doresti sa te alaturi unei echipe performante, atunci aplica acum !

(Pentru mai multe informatii: www.sistec-sbsol.ro)