Junior Business Analyst

NMC STIL DISTRIBUTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Intelegerea proceselor de business din companie si implicarea activa in optimizarea acestora
• Colaborarea directa cu echipa de programatori pentru a se asigura de implementarea cerintelor de afaceri in cadrul solutiilor informatice dezvoltate
• Intocmirea de rapoarte si documentatie pentru evaluarea costurilor, profitabilitate si suport in determinarea celor mai importanti indicatori de perfomanta.
• Organizarea si prelucrarea datelor din sistemul IT
• Realizarea de diferite analize de date (rapoarte) lunare pentru cerintele de business
• Participarea proactiva in identificarea ariilor de imbunatatire a performantei companiei
• Cunostinte de Excel, PowerPoint
• Disponibilitate de a lucra cu MySql, R, Python
• Cuvinte cheie: analiza de date + raportare + organizare a datelor + inovatie

CERINTE

Studii: Facultatea de contabilitate si informatica de gestiune sau Facultatea de Cibernetica sauStatistica si informatica de gestiune
- engleza - nivel mediu

BENEFICII OFERITE

Salariu negociat la interviu cu imbunatatire daca se respecta deadline-urile si exista implicare activa

SC NMC STIL DISTRIBUTION SRL este specializata in productia, importul si comercializarea materialelor pentru finisaj in constructii: tavane si baghete din polistiren, plinte universale din PVC si accesorii, tapet, autocolant, profile si praguri de trecere din AL-PVC, parchet, lambriu, elemente arhitectonice usoare, profile decorative etc.