(Junior) Business Analyst

Asset Portfolio Servicing Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Analizeaza cerintele de business si le transpune in cerinte tehnice pentru noile aplicatii sau update-uri ale aplicatiilor existente
• Creeaza si implementeaza rapoarte catre clientii interni si externi
• Verifica acuratetea datelor extrase conform specificatiilor de business existente
• Produce si interpreteaza rapoarte zilnice/saptamanale/lunare
• Monitorizeaza indicatorii de performanta si semnaleaza catre management eventualele probleme de performanta; propune masuri corrective
• Creeaza si actualizeaza documentatia pentru utilizator, documentatia tehnica si procedurile standard de operare pentru rapoartele nou create

CERINTE

Studii superioare Statistica, Matematica, Informatica, Automatica, in domeniul IT finalizate sau in curs
• Cunostinte avansate MS Word, Access, Excel, PowerPoint; constituie avantaj cunostintele de Access, SQL
• 6 luni experienta pe o pozitie similara (Business Analyst, Operations Analyst, Reporting Officer, etc)
• Orientare catre obtinerea rezultatelor si abilitate de a analiza diferitele procese si nevoile clientilor interni
• Organizare, atentie la detalii, capacitatea de a identifica solutii
• Limba engleza - scris si vorbit

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv
Oportunitati reale de dezvoltare profesionala

Asset Portfolio Servicing Romania SRL este o companie specializata in recuperare debite, cu sediul central in Republica Ceha, avand deschise sucursale in 5 tari din Europa de SE: Cehia, Slovacia, Polonia, Serbia si Romania. Recrutam persoane proactive care sa faca parte din echipa APS Romania.