Junior Broker/ Senior Broker

Broker de asigurare din top 20

Job expirat

RESPONSABILITATI

36. RISCURI ASIGURATE
Groupama Asigurări S.A., în calitate de Asigurător, în schimbul achitării primei de asigurare, în limita sumei asigurate, acoperă pierderile
financiare ale Asiguratului în următoarele situaţii:
a) anularea de către Asigurat a contractului de comercializare a pachetului de servicii turistice încheiat cu agenţia de turism,
ori a rezervărilor făcute de Asigurat direct de la furnizorii de servicii turistice prin internet, pentru care poate face dovada
plăţii prin documente care atestă plata, cu condiţia ca anularea să fie necesară şi inevitabilă datorită apariţiei unui eveniment
asigurat;
b) anularea rezervării pentru bilete de avion, acceptate şi înregistrate de operatorul de transport aerian sau de tour operator, la
iniţiativa Asiguratului datorită apariţiei unui eveniment asigurat. Biletele de avion pentru curse de tip charter sunt preluate
în asigurare numai dacă fac parte din pachetele de servicii turistice. Biletele de avion pentru curse de linie pot fi preluate în
asigurare şi separat;
c) întreruperea vacanţei la iniţiativa Asiguratului, datorită apariţiei unui eveniment asigurat.

CERINTE

Educaţie
Minim studii medii; Studiile superioare, constituie avantaj;
Orice formă de pregătire in vânzări şi asigurări, constituie un avantaj;
Cunoştinţe şi abilităţi
Foarte bune cunoştinţe şi abilităţi în vânzări, customer care şi asigurări ;excelente abilităţi de comunicare;
Foarte bune abilităţi de inter-relaţionare cu o diversitate mare de persoane;
Foarte bune abilităţi de persuasiune şi negociere ;
Bune abilităţi de organizare a activităţii, timpului şi documentelor;
Rigoare;
Tinuta business, prezenta agreabila.

BENEFICII OFERITE

Plan de cariera;
Comisioane atractive;
Logistica: birou, calculator, telefon, baza de date - acces clienti potentiali;
Training sustinut ( produse, modalitati abordare clienti, tehnici de vanzare si negociere, managementul timpului )
Posibilitati reale de avansare pe pozitii de management

Parteneri: Allianz, Astra, Asirom, Ardaf, BCR Asigurari, Credit Europe Asigurari, Groupama,Generali, Omniasig, Uniqa