junior broker

NC SERVICES BROKER DE ASIGURARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Studiaza atent piata asigurarilor si concurenta stabilind strategii eficiente de atragere si dezvoltare a portofoliului de clienti;
Derulează activităţi specifice de ofertare şi vânzare în nume propriu; Astfel, contactează potenţiali clienţi- persoane fizice si juridice;
Dezvolta canale de business pe segmentul de retail/ corporate;
Întocmeşte contracte de asigurare şi poliţe de asigurare;
Realizeaza targetul de vanzari asumat;
Gestioneaza portofoliul propriu de clienti:
Realizeaza o servisare profesionista post vanzare.

CERINTE

Educaţie
Minim studii medii; Studiile superioare, constituie avantaj;
Orice formă de pregătire in vânzări şi asigurări, constituie un avantaj;
Cunoştinţe şi abilităţi
Foarte bune cunoştinţe şi abilităţi în vânzări, customer care şi asigurări ;excelente abilităţi de comunicare;
Foarte bune abilităţi de inter-relaţionare cu o diversitate mare de persoane;
Foarte bune abilităţi de persuasiune şi negociere ;
Bune abilităţi de organizare a activităţii, timpului şi documentelor;
Rigoare;
Tinuta business, prezenta agreabila.

BENEFICII OFERITE

Plan de cariera;
Comisioane atractive;
Logistica: birou, calculator, telefon, baza de date - acces clienti potentiali;
Training sustinut ( produse, modalitati abordare clienti, tehnici de vanzare si negociere, managementul timpului );
Posibilitati reale de avansare pe pozitii de management

Suntem o companie multinationala care apartine unui grup financiar prezent in mai multe tari din Europa de Est.

NC Services a fost infintata in anul 2002 avand o experienta vasta de peste 8 ani in domeniul asigurarilor.

Inca de la inceputul activitatii echipa noastra a evoluat alaturi de clienti nostri devenind bine pregatita si cu mult profesionalism.

Parteneri: Allianz, Astra, Ardaf, Generali, Groupama, Omniasig, Uniqa.
In cadrul companiei noastre veti intalni cei mai buni manageri in vanzari care va vor sprijini permanent in activitatea de vanzare, post vanzare si gestionare portofoliu