JUNIOR AUDITOR

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica conformitatea cu legile, reglementarile, politicile si procedurile precum si modul in care sunt respectate dispozitiile cadrului legal, cerintele codurilor de conduita;
- Analizeaza relevanta si integritatea datelor furnizate de sistemele informationale financiare si de gestiune, inclusiv de sistemul informatic;
- Analizeaza si evalueaza acuratetea si credibilitatea inregistrarilor contabile si situatiilor financiare;
- Evalueaza modul in care se asigura protejarea elementelor patrimoniale bilantiere si extrabilantiere si identifica metode de prevenire a fraudelor si pierderilor de orice fel;
- Evalueaza riscurile si stabileste recomandari pentru diminuarea riscurilor;
- Inainteza sefului de divizie constatarile efectuate numai pe baza de date si acte reale;
- Raspunde de executarea calitativa si la timp a lucrarilor;
- Raspunde de urmarirea efectiva a deficientelor constatate.

CERINTE

- Studii superioare economice.
- Buna cunoastere a limbii engleze (scris si conversational).
- Foarte buna capacitate de analiza si sinteza.

Misiunea noastra este sa oferim cele mai potrivite solutii financiare pentru specialistii din segmentul profesiunilor liberale si pentru antreprenorii din segmentul firmelor mici si mijlocii.
Pentru aceasta, iti punem la dispozitie o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa te asiste. Este convingerea noastra ca succesul si performanta in mediul bancar se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate financiare de lunga durata cu clientii nostri.