Junior ASP.NET Web & Database Developer

Entelion Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

Design si dezvoltarea de module si aplicatii web-based cu acces la baze de date.
Personalizarea aplicatiilor existente conform cerintelor Clientilor: CRM, e-commerce, content management.
Instalare, configurare si intretinere aplicatii software pe serverele Entelion si ale Clientilor.

CERINTE

Experienta in .NET (C#) si tehnologii Web.
Experienta in baze de date Microsoft SQL 2000.

Student an terminal sau absolvent cu cel putin 6 luni experienta.

BENEFICII OFERITE

Salariu si bonificatii per proiect.
Mediu de lucru dinamic, profesionist, alaturi de o echipa tanara si foarte ambitioasa.
Posibilitatea de a castiga experienta in domeniul celor mai noi tehnologii web.

Entelion Software dezvoltă aplicaţii software web-based cu acces la baze de date. Expertiza noastră este în mediul de dezvoltare Microsoft, folosind tehnologii precum ASP, ASP.NET, HTML/DHTML, VB şi Java script, baze de date Microsoft SQL şi Access, etc.

Entelion este Microsoft Certified Partner din Mai 2004, având competenţa ISV/Software Solutions din Octombrie 2004.

Compania dezvoltă şi promovează propria soluţie de CRM (Customer Relationship Management) - Teamshare¿ - oferită conform modelului ASP (Application Service Provider) prin care aplicaţiile software sunt închiriate odată cu accesul la platforma tehnică (hardware, hosting, firewall, antivirus, etc) şi la serviciile aferente (upgrade, suport, backup, monitorizare, etc) - model cunoscut şi sub numele de Software-as-a-Service.