Junior Art Director

Blue Air

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil de ideile, conceptul si executia vizuala a campaniilor de marketing.

CERINTE

- absolvent de arte, design
- experienta min. 2 ani in domeniu
- pasionat de publicitate
- spirit de initiativa
- cunostinte avansate si experienta in folosirea programelor de grafica Freehand, Photoshop, Illustrator si a celor de animatie 3D (4D constituie avantaj), Adobe Premiere in special
- experienta si cunostinte solide DTP
- viteza de executie, obisnuit cu dead-line-uri scurte
- flexibilitate (dispus la schimbari rapide, de ultim minut ale productiei grafice/video)
- disponibilitate program prelungit
- dedicat profesiei si companiei

BENEFICII OFERITE

- realizarea de campanii integrate, vizibile in piata
- posibilitatea promovarii rapide
- salariul se negociaza in cadrul interviului in functie de portofoliu

Blue Air este prima companie aeriana din Romania care opereaza zboruri in sistem de low-cost avand capital 100% privat romanesc. Compania si-a inceput activitatea pe Aeroportul International Aurel Vlaicu in anul 2004.
Scopul companiei Blue Air este de a transforma transportul aerian intr-un serviciu accesibil tuturor categoriilor de pasageri.
Blue Air este autorizata sa efectueze zboruri regulate interne si internationale de pasageri, zboruri de tip charter la cerere, zboruri internationale de pasageri de tip charter si transporturi cargo.