JUNIOR ARHIVIST - INDIVIDUAL BANKING DEPARTMENT

CREDIT EUROPE BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aranjeaza in arhiva dosarele de credite / carduri primite/existente conform modului de arhivare intern al bancii;
Administreaza dosarele de credite / carduri conform normelor si reglementarilor legale in vigoare, pe parcursul cat acestea se pastreaza in arhiva bancii;
Receptioneaza documente transmise de departamentele bancii si le ataseaza la dosarele deja existente in arhiva conform procedurilor si prevederilor in vigoare;
Verifica dosarele de credite / carduri transmise de catre departamente ale bancii din punct de vedere al documentatiei atasate respectadu-se procedurile interne in vigoare;
Inregistreaza in baza de date electronica toate miscarile de dosare si documente (intrate si iesite din arhiva) pentru tinerea sub observatie a acestei activitati;
Asigura efectuarea zilnica a autocontrolului, privind activitatea desfasurata in cadrul Bancii, potrivit prevederilor mentionate mai sus, semnaland superiorului ierarhic aspectele constatate ce nu sunt in conformitate cu normele si procedurile interne si cu legislatia in vigoare, in vederea solutionarii acestora si a prevenirii riscurilor la care Banca ar putea fi expusa

CERINTE

experienta in arhivarea documentelor constiuie un avantaj;
cunostinte de operare in Windows (Access, Excel, Word);
atentie la detalii;
persoana organizata si responsabila, orientata spre rezultat;
abilitati de planificare, organizare;

BENEFICII OFERITE

ACCEPTA PROVOCAREA! ALATURA-TE ECHIPEI CREDIT EUROPE BANK!

Credit Europe Bank (Romania)S.A. is a part of FIBA - group of companies present in Romania since 1998 with Finans Leasing, Bucharest Mall, Plaza Romania and Gima Superstore. We are an International Bank with 75 branches all over the country.