Junior Accounting Reporting - intrare comuna Jilava, Judetul Ilfov

TEAM ART SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam o persoana proactiva dornica sa invete si sa se dezvolte mult pe plan profesional dar si personal astfel incat in scurt timp sa poata atinge nivelul de Analyst financiar contabil si sa poata desfasura in cele mai bune conditii urmatoarele activitati:

- Obiectivul postului: asigura corectitudinii datelor financiar-contabile obtinute prin diferite aplicatii specifice firmei.
- Colaboreaza cu firma programatoare in vederea realizarii diferitelor aplicatii necesare obtinerii de informatii financiar-contabile relevante.

- Intocmeste diverse rapoarte financiar-contabile
- Verifica acuratetea acestor rapoarte (concordanta datelor generate de aplicatiile informatice)
- Identifica si rezolva orice eroare tehnica sau functionala si propune solutii adevate pentru rezolvarea acestora
- Realizeaza alte activitati ale departamentului financiar contabil: participa la inventariere si supravegheaza respectarea procedurilor de inventariere, si orice alte proceduri financiar-contabile
- Efectueaza operatii de incasare si plata cu numerar sau electronic, respectand atat legislatia in vigoare precum si procedurile interne;
- Verifica permanent concordanta dintre facturi si contracte;
- Tine Registrul de casa la zi;
- Tine legatura cu bancile companiei si asigura realizarea situatiilor si documentelor cerute de banca;

CERINTE

- Studii superioare economice
- Cunoastinte foarte bune de Excel

- Experienta in domeniul contabilitatii constituie un avantaj
- Cunostinte de limba engleza
- Persoana proactiva(gaseste solutii la problemele identificate)
- Disponibilitate pentru program prelungit
- Persoana analitica, cu abilitati organizatorice si abilitati de comunicare si tehnice
- Persoana cu orientare catre client si capacitatea de a lucra in echipa.

BENEFICII OFERITE

Salariul este conform grilei de salariale pentru Junior - 1000-1200 RON pentru perioada de inceput.
Dupa primele 2 luni urmeaza o evaluare in plan profesional si din punct de vedere al integrarii personale in mediul de munca si se rediscut grila salariala
Programul de lucru 8.30-17.30

Companie tanara care promoveaza valorile om-echipa in mediul cel mai adecvat calitatilor profesioanale dar si a celor personale.
Conteaza sa vrei ... sa poti vom avea grija sa inveti...