JUNIOR ACCOUNTANT

FINE CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm un coleg/o colegă pentru departamentul nostru financiar-contabil care are cunoştinţe solide de contabilitate pentru:
Evidenţa contabilă completă a societăţilor cu care firma noastră are contracte de consultanţă;
Înregistrare în contabilitate a tuturor operaţiilor legate de activitatea firmei;
Întocmire balanţa, bilanţ, deconturi TVA şi impozit pe profit, declaraţii pentru administraţia financiară;
Întocmire de situaţii referitoare la veniturile şi cheltuielile firmei;
Pregătirea raportărilor lunare în conformitate cu prevederile legale şi regulamentele companiei;

CERINTE

Absolvent studii superioare de profil;
Experienţă relevantă pe o poziţie similară 1-2 ani;
Cunoştinţe solide de contabilitate şi legislaţie;
Cunoştinţe de limba engleză sau/şi germană la un nivel avansat;
Cunoştinţe avansate operare PC / soft de gestiune, contabilitate;

BENEFICII OFERITE

Salariu fix în funcţie de aptitudini
Oportunitatea de a lucra într-o echipă de profesionişti ce activează într-o companie tânăra aflata în plin proces de dezvoltare
Servicii medicale gratuite

Fine Consulting with its offices in Zug, Switzerland and in Bucharest, Romania, has over 10 years of experience in business consulting and a thorough understanding of the Romanian business environment. Our understanding of the market and our firm commitment to client success has built our companies¿ reputation and profile. The broad/wide know-how perfected in all business sectors, established or expanding, as well as a wide networking capacity represent the fundamental basis of all our services.