JUNIOR ACCOUNTANT

GBP PRO CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Contabilului Sef al companiei si are urmatoarele principale responsabilitati :

1. DECONTURI
- Verificare documente fiscale
- Verificarea corectitudinii si completitudinii formularelor de decont, atat la cele in lei cat si la cele in valuta (sume, conturi folosite)
- Verificarea aprobarilor primite de la directorii departamentelor
- Completarea fisierelor Excel necesare pentru preluarea documentelor in programul de contabilitate pe care firma il foloseste
- Distribuirea extrasului de business card lunar tuturor posesorilor de astfel de carduri din companie
- Situatia deconturilor primite si platite in luna (lei si valuta)
- Urmarirea respectarii in companie a politicii de cash advance, credit card si achizitii

2. PLATI ELECTRONICE
- Intocmire fisier plati (lei si valuta)
- Justificare plati externe

3. CORESPONDENTA BANCA
- Cereri emitere/crestere/diminuare limita business card, alte documente cerute de banca

CERINTE

Candidatul potrivit pentru aceasta pozitie trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

- Absolvent studii economice
- Experienta de munca in domeniul financiar/contabil de 2-3 ani
- Persoana riguroasa, analitica si atenta la detalii in activitatea sa zilnica
- Nivel ridicat cunostinte calculator, MS Office (in special Exel)
- Cunostinte limba engleza nivel avansat
- Personalitate sociabila, cu bune abilitati de interactionare si negociere pe plan intern, in companie
- Deschidere spre nou, capacitate si dorinta de a invata, motivare
- Potential real de dezvoltare profesionala in domeniul financiar-contabil

ompania multinationala pentru care GBP PRO CONSULTING efectueaza servicii de recrutare si selectie este pe plan mondial una dintre cele mai importante in domeniul farmaceutic, caracterizata in special prin spirit de deschidere in cercetare si gasirea solutiilor inovative, eficiente pentru sanatatea umana.