JUNIOR ACCOUNTANT

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru activeaza in domeniul productiei de materiale din mase plastice cu o vechime de peste 30 de ani in acest domeniu.
Firma are trei locatii de productie Austria, Ungaria si Romania, cu un numar total de 300 de angajati.
Ea se prezinta ca lider de piata in Europa centrala si de S-E.

Responsabilitati:
- contabilitate generala,
- realizeaza diverse inregistrari contabile,
- realizeaza evidente contabile privind diferite operatiuni prin casa, banca, deconturi,
- realizeaza diverse tipuri de borderouri pentru depunerea BO si cec-urilor,
- intocmeste ordine de plata cu ajutorul sistemelor electronice de plata,
- urmareste scadentale pentru furnizori si clienti.

CERINTE

- experienta in domeniul productiei constituie avantaj,
- cunostinte solide de inregistrari contabile cu privire la operatii prin casa, banca si deconturi,
- experienta de minim un an in domeniu financiar- contabil,
- studii economice superioare
- cunostinte solide de utilizare a diverselor tipuri de softuri contabile,
- cunostinte minime de limba engleza,
- persoana flexibila, usor adaptabila,

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant,
- bonuri de masa,
- transport asigurat,
- mediu de lucru placut intr-o echipa tanara.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorii companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.