JUNIOR ACCOUNTANT

Genesys Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Intocmeste documentele de iesire necesare desfacerii produselor;
¿ Intocmeste documentele necesare efectuarii operatiunilor bancare ¿ instrumente si mijloace de plata;
¿ Efectueaza operatiuni si inregistrari financiar-contabile;
¿ Ajuta la intocmirea balantelor contabile, la pregatirea rapoartelor si statisticilor financiare, auditurilor financiare si a altor tipuri de documentatii;
¿ Arhiveaza documentele financiar ¿ contabile;
¿ Elaboreaza raportari periodice;
¿ Realizeaza operatiuni de casa, asigura avansurile si decontarea cheltuielilor.

CERINTE

¿ Diploma universitara economica (contabilitate) sau studii medii de specialitate.
¿ Minim 6 luni experienta in contabilitate sau studii teoretice aprofundate in acest domeniu.
¿ Cunostinte foarte bune de utilizare PC - Microsoft Office, programe de contabilitate (Scala - constituie avantaj)
¿ Foarte buna capacitate de organizare, dinamism, responsabilitate
¿ Spirit de echipa, implicare si capacitate de lucru cu putina supervizare.

Companie privata, infiintata in 1994 si certificata ISO 9001, CCAS si OMCAS, cu o cifra de afaceri de 12 milioane USD (2004) si 80 de angajati, GENESYS este una dintre cele mai importante companii romanesti care acopera toate domeniile de activitate din informatica si telecomunicatii.Detalii complete la www.genesys.ro.
Datorita activitatii sale in continua crestere, GENESYS isi dezvolta echipa cu noi profesionisti entuziasti si motivati.