JUNIOR ACCOUNT EXECUTIVE- FIRMA DE PUBLICITATE FULL-SERVICE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o firma cu capital integral romanesc si cu o experienta de 9 ani pe piata publicitara din Romania care ofera o gama larga de servicii complete- in conformitate cu standardele ISO 9001: cercetare, monitorizare media, strategii si planificare media, evaluare procese de campanie, BTL, ATL, PR. Portofoliul clientilor este format din nume importante acoperind o arie foarte larga de domenii. Dedicarea, creativitatea si orientarea spre client a echipei conduc la obtinerea produselor optime in domeniul publicitatii.

RESPONSABILITATI:
gestionare si dezvoltare conturi interne
elaborare si management de proiecte
pregatirea prezentarilor, planurilor media si contractelor, sustinerea prezentarilor
coordonarea tuturor activitatilor cerute de un client: prezentare, ofertare, negociere
prezentarea planurilor de campanie clientilor pentru aprobare: brief ptr creatie, strategie
gestionarea bugetelor si a resurselor
activitati de marketing si promovare a serviciilor

CERINTE

bsolvent studii de comunicare/ marketing/ jurnalism, reprezinta avantaj absolvirea unui curs de vanzari
cunoscator al limbii engleze: AVANSAT/ reprezinta avantaj curs Cambridge, British Council(avansat)
excelente abilitati de operare P.C. : word, excel, ppt
detine permis de conducere: cat. B
experienta de minim 2 ani in vanzari si servicii publicitare
orientare catre client
detine excelente abilitati de comunicare, negociere si prezentare in fata clientului
capacitate de organizare, atitudine pozitiva
viziune creativa si economica
spirit proactiv

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv (salariu fix+comision), mediu de lucru dinamic, creativ, si proactiv
masina in interes de serviciu sau full time (in functie de performante)
telefon, training-uri, asigurare medicala privata, bonuri de masa, bonusuri in functie de performante